Pomoc Frankowiczom

Pomagamy Frankowiczom z Katowic

Kim są Frankowicze?

Frankowicze to potocznie osoby, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich. Ze względu na nagły wzrost wartości franka szwajcarskiego, kredytobiorcy są zobowiązani do spłacania wciąż ogromnych kwot w polskich złotówkach. Zobowiązania nadal wzrastają, pomimo regularnych spłat.

Nagły wzrost wielkości rat oraz kwoty całego kredytu sprawił, że wielu Frankowiczów szuka profesjonalnej pomocy, którą jest "odfrankowienie" zobowiązania. Dzięki współpracy z prawnikami w Katowicach, Frankowicze mogą odzyskać znaczną część środków. Nie czekaj! Odzyskaj swoje pieniądze!

grupa osób przy biurku przegląda statystyki
uścisk klienta z młodym biznesmenem
uśmiechnięty doradca finansowy
kobieta w biurze przegląda smartfon
młody mężczyzna przy biurku przegląda oferty hipoteczne
uśmiechnięta kobieta z laptopem pod ręką

Kredyt hipoteczny we frankach: pomoc Frankowiczom, Katowice

Jak aktualnie wygląda sytuacja?

"3 października 2019 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów kredytowych."

To oznacza, że polskie sądy mogą rozstrzygać procesy w sprawach kredytów frankowych, których stronami są konsumenci oraz banki. Dodatkowo, zyskaliśmy możliwość usuwania z kredytów nieuczciwych postanowień o indeksacji do waluty innej niż PLN.

Co mogą zrobić dla Ciebie nasi prawnicy?

Istnieje spora możliwość na odzyskanie pobranych przez banki pieniędzy lub nawet unieważnienie umowy kredytowej. Zarówno orzecznictwo w Polsce jak i w UE twierdzi, że obecne warunki zawierania umów kredytowych we frankach szwajcarskich są całkowicie niezgodne z panującymi powszechnie przepisami prawa.

Odfrankowienie kredytu

Jest to przewalutowanie z CHF na PLN z niższym oprocentowaniem. Kredytobiorca od tego momentu spłaca swoje zobowiązania w walucie PLN a jego raty automatycznie stają się znacznie niższe z każdym miesiącem.

Anulowanie kredytu w CHF

Powrót do momentu, w którym umowa jeszcze nie została zawarta. Frankowicz zobowiązuje się do zwrotu kwoty nominalnej kredytu oraz dostaje od banku sumę wszystkich zapłaconych rat wraz z prowizjami i ubezpieczeniem.

stos dokumentów obok piszącego biznesmena

Już od kilkunastu lat jesteśmy liderem w sektorze finansowo-kredytowym w Polsce. Przeanalizujemy twoją umowę oraz poprowadzimy proces sądowy. Doradzamy także w wyborze najlepszej strategii procesowej oraz reprezentujemy w sądzie naszych klientów.

— Kazimierz Janiczek

Dyrektor

Gwarantujemy skuteczną oraz profesjonalną pomoc prawniczą

Często zdarza się, że wytoczenie procesu okazuje się niekonieczne - bank może zechcieć przejść na warunki ugody, które wspólnie mu zaproponujemy.

Skorzystaj z darmowej analizy Twojej umowy